Jak WiFi Teploměr funguje?

WiFi Teploměr je malá krabička, která je napájena z elektrické sítě a po úvodní konfiguraci se připojí do vaší WiFi sítě. Samotná krabička neumí měřit nic, ale má vstup (stereo jack konektor) pro zapojení sítě digitálních čidel. Tato síť může obsahovat jedno či více čidel několika druhů měřících různé veličiny: teplotu (i velmi vysokou), relativní vlhkost vzduchu či koncentraci CO₂.

Seznam všech čidel, která jdou aktuálně k WiFi Teploměru připojit, je tady. V plánu jsou další čidla (dokonce i bezdrátová). Způsob, jak zapojit čidla do sítě, popisuji celkem podrobně tady. Důležité je, že si síť můžete postavit jednoduše sami z běžných rozdvojek a prodlužek k obyčejným sluchátkům, anebo si ji můžete zapojit s pomocí šroubováku či páječky. Síť může být velmi dlouhá, až stovky metrů. Naměřené hodnoty to neovlivňuje, protože přenos dat je digitální. Počet čidel do sítě zapojených není nijak omezen - je vyzkoušeno i dvacet čidel měřících naráz!

WiFi Teploměr měří všechny teploty a další veličiny každých pět sekund. Můžete se na ně podívat libovolným webovým prohlížečem, třeba ve vašem PC, notebooku, tabletu či chytrém mobilním telefonu. Existuje i speciální aplikace pro Android, která aktuální teploty trvale zobrazuje přímo na ploše obrazovky.

Zároveň WiFi Teploměr umí automaticky odesílat naměřené hodnoty na vámi zvolený server, kde se čísla promění v pěkné grafy zobrazující změny teplot a dalších hodnot v čase. Pokud ještě nemáte svůj oblíbený server, můžete využít tento server Teploty.info, který vám umožní nejen prohlížet grafy a historické hodnoty, ale také WiFi Teploměr na dálku ovládat (ručně přepínat relé termostatu a upgradovat firmware).

Zájemci o WiFi Teploměr prosím pošlete email na info@teploty.info, můžeme podle požadavků upřesnit konfiguraci.