Bezdrátová čidla pro WiFi Teploměr

Pro videopředstavení bezdrátových čidel klikněte zde.

Všechna níže uvedená čidla se dají připojit v libovolném počtu a kombinaci k jednomu WiFi Teploměru pomocí bezdrátového přijímače. Po zapnutí WiFi Teploměru se do dvou minut bezdrátová čidla přihlásí a splynou s čidly na drátové sběrnici. Seznam bezdrátových čidel se bude postupně rozšiřovat - cílem je mít všechna čidla, která existují pro drátovou sběrnici, i v bezdrátovém provedení.

Bezdrátová čidla fantasticky rozšíří měření i do míst, kam nemůžete nebo nechcete natahovat kabel pro klasická čidla WiFi Teploměru. Stačí kamkoliv do sítě čidel zapojit bezdrátový přijímač (za 370 Kč) a pak už jen rozmístit bezdrátová čidla kdekoliv v dosahu signálu, což je v otevřeném prostoru nejméně 50 metrů. V budovách bude záležet na počtu a síle překážek (stěn, stropů) mezi čidlem a přijímačem - věřím, že panelový byt i běžný rodinný dům bude pokrytý.

Barvy krabiček bezdrátových čidel

Aby čidla lépe ladila s interiérem, můžete si vybrat barvu jejich krabiček, vytisknu Vám je na 3D tiskárně na míru. Aktuálně mám následující barvy: černá, bílá, modrá, průhledná modrá a bezbarvá průhledná. Kdo má 3D tiskárnu, může si vytisknout krabičku z barev, které má doma (STL model pošlu).

Párování z výroby

Bezdrátový přenos dat mezi čidly a přijímačem je šifrovaný, nelze proto odposlouchávat a celý systém je tak velmi bezpečný. Čidla jsou už při výrobě spárována s daným přijímačem, který má unikátní kód. Čidla nekomunikují s jinými přijímači. Pokud chcete později dokoupit další bezdrátová čidla, nahlaste unikátní kód přijímače, aby i nová čidla s ním byla spárována.

V síti čidel jednoho WiFi Teploměru může být vícero bezdrátových přijímačů (nutné snad jen pro rozsáhlá železobetonová monstra), ale každý má pak svůj unikátní kód a slyší jen čidla s ním spárovaná. Proto při pořizování dalších bezdrátových přijímačů promyslete, která čidla kam umístit, aby bylo vše správně spárováno.

Pokud by bylo nutné v budoucnu přiřadit některá bezdrátová čidla k jinému bezdrátovému přijímači, jde to jen tak, že čidla pošlete ke mně na přeprogramování. Toto není nedomyšlenost nebo chyba, ale naopak pečlivě zvážený krok v zájmu co nejjednodušší obsluhy (není nutno nic nastavovat ani párovat) a vysoké bezpečnosti čidel a celého bezdrátového přenosu.

Ověřte verzi firmware WiFi Teploměru

U každého z bezdrátových čidel je uvedeno, kterou minimální verzi firmware WiFi Teploměru vyžaduje. Prosím ověřte si předem, že máte potřebnou (nebo vyšší) verzi. Pokud nemáte, a nedaří se vzdálená aktualizace firmware podle návodu, zvažte, že byste mi poslali váš WiFi Teploměr předem na aktualizaci firmware, takže bych vám mohl poté poslat čidla spolu s WiFi Teploměrem za jedno poštovné naráz.

Čidlo teploty a vlhkosti vzduchu

Přesné digitální čidlo měřící teplotu (od -40 ℃ do +80 ℃.) a relativní vlhkost vzduchu. Elegantní miniaturní provedení, dostupné v různých barvách. Určeno především do interiérů, poslouží i ve sklenících, sklepech a podobně, ale není vodotěsné, takže jej nevystavujte vlivu počasí. Pozor též na kondenzující vlhkost, čidlo by mohlo "zrezavět". Použitá "baterie" je CR2032 za méně než 10 Kč. Měla by vydržet déle než 1 rok. Cena 770 Kč. Vyžaduje firmware v45+.

Další bezdrátová čidla budou brzy následovat...