AC nebo DC?

Existují dvě různá provedení WiFi Teploměru s termostatem: AC a DC. Liší se především napájecím napětím, možností spínání zátěže na termostatickém výstupu a dále externí anténou.

Pokud chcete WiFi Teploměrem nejen měřit, ale i spínat jeho termostatem nějaké elektrické topení či jiný spotřebič na síťové napětí, zaměřte se na AC verzi.

Pokud chcete jen měřit teploty, chcete bezpečné zařízení na nízké napětí, nebo potřebujete připojit dlouhou externí anténu, preferujte DC verzi.

Způsob konfigurace a použití, uživatelské rozhraní, možnost připojení mnoha teplotních čidel naráz a další vlastnosti jsou u obou verzí WiFi Teploměru shodné.

Rozdíly mezi verzemi přehledně shrnuje následující tabulka:

VerzeDCAC
Fotka
Napájenínízké stejnosměrné (5 - 16 V)síťové střídavé (90 - 250 V)
Výstup termostatuvolitelný (+300 Kč), bezpotenciálový kontaktvestavěný, síťové napětí, max. 10 A (2,3 kW)
Vnitřní WiFi anténaAnoAno
Možnost externí antényAnoNe
Rozměry68 x 49 x 26 mm89 x 39 x 24 mm
Cena (i s poštovným)1890 Kč (včetně 9V napájecího zdroje a antény)1490 Kč (bez přívodního kabelu)

Cena zahrnuje i první teplotní čidlo s připájeným konektorem na jednometrovém kabelu, takže můžete ihned po rozbalení zapojit a začít měřit.

K WiFi Teploměru jde připojit hned několik různých čidel pro měření teplot (i vysokých) a nebo vlhkosti. Přehled čidel.

Použití klasického stereo jack 3,5mm konektoru umožňuje jednoduše stavět sítě teplotních čidel pomocí běžně dostupných audio rozdvojek a prodlužek.

V ceně WiFi Teploměru je taktéž zaheslovaný přístup na tento server, kam si můžete nechat posílat teplotní data a vykreslovat grafy vašich teplot, spolu s možností exportu dat pro další zpracování třeba v tabulkovém procesoru (Excel, Calc).