AC nebo DC?

Existují dvě různá provedení WiFi Teploměru s termostatem: AC a DC. Liší se především napájecím napětím, možností spínání zátěže na termostatickém výstupu a dále externí anténou.

Pokud chcete bezpečné zařízení na nízké napětí, nebo potřebujete připojit výkonnou externí anténu, případně potřebujete termostatem nahradit nějaký spínač, potřebujete DC verzi.

Pokud potřebujete termostatem WiFi Teploměru napájet nějaký elektrický spotřebič na síťové napětí, zaměřte se na AC verzi.

Způsob konfigurace a použití, uživatelské rozhraní, možnost připojení mnoha teplotních čidel naráz a další vlastnosti jsou u obou verzí WiFi Teploměru shodné.

Rozdíly mezi verzemi přehledně shrnuje následující tabulka:

VerzeDCAC
Fotka
Napájenínízké stejnosměrné (5 - 16 V)síťové střídavé (90 - 250 V)
Výstup termostatuvolitelný (+300 Kč), bezpotenciálový kontaktvestavěný, síťové napětí, max. 16 A (3,5 kW)
Možnost externí antényAnoNe
Rozměry68 x 49 x 26 mm114 x 52 x 33 mm
Cena (i s poštovným)1890 Kč (včetně 9V napájecího zdroje a antény)1690 Kč (bez přívodního kabelu)

Cena zahrnuje i první teplotní čidlo s připájeným konektorem na jednometrovém kabelu, takže můžete ihned po rozbalení zapojit a začít měřit.

K WiFi Teploměru jde připojit hned několik typů čidel pro měření teplot (i vysokých) a nebo vlhkosti Přehled čidel

Použití klasického stereo jack 3,5mm konektoru umožňuje jednoduše stavět sítě teplotních čidel pomocí běžně dostupných audio rozdvojek a prodlužek.

Nabízím též zaheslovaný přístup na tento server, kam si můžete nechat posílat teplotní data a vykreslovat grafy vašich teplot, spolu s možností exportu dat pro další zpracování třeba v tabulkovém procesoru (Excel, Calc). Takto jde na dálku WiFi Teploměr i ovládat, aniž byste doma museli mít veřejnou IP adresu.

Novinkou je aplikace s widgetem na plochu zobrazujícím teploty v reálném čase pro smartphony, tablety a další zařízení s operačním systémem Android.

Zájemci o WiFi Teploměr prosím pošlete email na info@teploty.info, můžeme podle požadavků upřesnit konfiguraci.