AC nebo DC?

Existují dvě různá provedení WiFi Teploměru s termostatem: AC a DC. Liší se pouze napájecím napětím a vstupním konektorem pro síť čidel. Způsob konfigurace a použití, uživatelské rozhraní, možnost připojení mnoha teplotních čidel naráz a další vlastnosti jsou u obou verzí WiFi Teploměru shodné.

Rozdíly mezi verzemi přehledně shrnuje následující tabulka:

VerzeDCDC 4RAC
Fotka
Napájenístejnosměrné 9V přes dodaný zdrojsíťové střídavé (90 - 250 V)
Výstup termostatuvolitelný, bezpotenciálový kontakt (10A, 250 VAC)až 4 bezpotenciálové kontakty (10A, 250 VAC)volitelný, bezpotenciálový kontakt (10 A, 250 VAC)
Rozměry68/81 x 60 x 23 mm81 x 91 x 23 mm67 x 36 x 25 mm
SpecifikaceProvozní teplota: 0 - 40 ℃, relativní vlhkost: 5 - 90 % nekondenzující

K WiFi Teploměru jde připojit hned několik typů čidel pro měření teplot (i vysokých), vlhkosti a teploty, nebo koncentrace CO2 Přehled čidel. Nově jde připojit i přijímač pro bezdrátová čidla.

Použití klasického stereo jack 3,5mm konektoru umožňuje jednoduše stavět sítě teplotních čidel pomocí běžně dostupných audio rozdvojek a prodlužek, jak popisuju v tomto dokumentu.

Nabízím též zaheslovaný přístup na tento server, kam si můžete nechat posílat teplotní data a vykreslovat grafy vašich teplot, spolu s možností exportu dat pro další zpracování třeba v tabulkovém procesoru (Excel, Calc). Díky MQTT a brokeru na tomto serveru jde na dálku WiFi Teploměr i ovládat, aniž byste doma museli mít veřejnou IP adresu.

Samozřejmostí je aplikace s widgetem na plochu zobrazujícím teploty v reálném čase pro smartphony, tablety a další zařízení s operačním systémem Android a Apple iOS.

V případě zájmu o WiFi Teploměr se buďto poraďte o vhodné konfiguraci emailem na info@teploty.info, anebo když už to znáte, objednávejte v obchodě.