AC nebo DC?

Existují dvě různá provedení WiFi Teploměru s termostatem: AC a DC. Liší se především napájecím napětím, možností spínání zátěže na výstupu a dále externí anténou.

Pokud chcete bezpečné zařízení na nízké napětí, nebo potřebujete připojit výkonnou externí anténu pro větší dosah, případně potřebujete WiFi teploměrem ovládat nějaký spínač, potřebujete DC verzi. Pokud chcete nezávisle ovládat více než jedno zařízení, potřebujete zbrusu novou verzi s až čtyřmi relé, kterou nazývám DC 4R.

Pokud potřebujete termostatem WiFi Teploměru napájet nějaký elektrický spotřebič na síťové napětí, zaměřte se na AC verzi. Rozdíly ve výstupu mezi AC a DC jsou popsány v tomto dokumentu.

Způsob konfigurace a použití, uživatelské rozhraní, možnost připojení mnoha teplotních čidel naráz a další vlastnosti jsou u obou verzí WiFi Teploměru shodné.

Rozdíly mezi verzemi přehledně shrnuje následující tabulka:

VerzeDCDC 4RAC
Fotka
Napájenínízké stejnosměrné (6 - 15 V)síťové střídavé (90 - 250 V)
Výstup termostatuvolitelný, bezpotenciálový kontakt (10A, 250 VAC)až 4 bezpotenciálové kontakty (10A, 250 VAC)vestavěný, síťové napětí, max. 16 A (3,5 kW)
Externí anténaAnoNe
Rozměry68/81 x 60 x 23 mm81 x 91 x 23 mm114 x 52 x 33 mm
SpecifikaceProvozní teplota: 0 - 40 ℃, relativní vlhkost: 5 - 90 % nekondenzující
Cena (i s poštovným)1690 Kč teploměr
včetně zdroje a antény
nebo 1990 Kč s relé
2 relé = 2390 Kč
3 relé = 2690 Kč
4 relé = 2990 Kč
2190 Kč (bez přívodního kabelu)

K WiFi Teploměru jde připojit hned několik typů čidel pro měření teplot (i vysokých), vlhkosti a teploty, nebo koncentrace CO2 Přehled čidel. Nově jde připojit i přijímač pro bezdrátová čidla.

Použití klasického stereo jack 3,5mm konektoru umožňuje jednoduše stavět sítě teplotních čidel pomocí běžně dostupných audio rozdvojek a prodlužek, jak popisuju v tomto dokumentu.

Nabízím též zaheslovaný přístup na tento server, kam si můžete nechat posílat teplotní data a vykreslovat grafy vašich teplot, spolu s možností exportu dat pro další zpracování třeba v tabulkovém procesoru (Excel, Calc). Takto jde na dálku WiFi Teploměr i ovládat, aniž byste doma museli mít veřejnou IP adresu.

Samozřejmostí je aplikace s widgetem na plochu zobrazujícím teploty v reálném čase pro smartphony, tablety a další zařízení s operačním systémem Android a Apple iOS.

Zájemci o WiFi Teploměr prosím pošlete email na info@teploty.info, můžeme podle požadavků upřesnit konfiguraci.