Existují dvě různá provedení WiFi Teploměru s termostatem: AC a DC. Liší se pouze napájecím napětím a vstupním konektorem pro síť čidel. Způsob konfigurace a použití, uživatelské rozhraní, možnost připojení mnoha teplotních čidel naráz a další vlastnosti jsou u obou verzí WiFi Teploměru shodné.
Rozdíly mezi verzemi přehledně shrnuje následující tabulka:
K WiFi Teploměru jde připojit hned několik typů čidel pro měření teplot (i vysokých), vlhkosti a teploty, nebo koncentrace CO2 Přehled čidel. Nově jde připojit i přijímač pro bezdrátová čidla.
Použití klasického stereo jack 3,5mm konektoru umožňuje jednoduše stavět sítě teplotních čidel pomocí běžně dostupných audio rozdvojek a prodlužek, jak popisuju v tomto dokumentu.
Nabízím též zaheslovaný přístup na tento server, kam si můžete nechat posílat teplotní data a vykreslovat grafy vašich teplot, spolu s možností exportu dat pro další zpracování třeba v tabulkovém procesoru (Excel, Calc). Díky MQTT a brokeru na tomto serveru jde na dálku WiFi Teploměr i ovládat, aniž byste doma museli mít veřejnou IP adresu.
Samozřejmostí je aplikace s widgetem na plochu zobrazujícím teploty v reálném čase pro smartphony, tablety a další zařízení s operačním systémem Android a Apple iOS.
V případě zájmu o WiFi Teploměr se buďto poraďte o vhodné konfiguraci emailem na info@teploty.info, anebo když už to znáte, objednávejte v obchodě.