Ethernet Teploměr

Přesně stejný jako WiFi Teploměr, akorát místo WiFi se připojuje do ethernetové sítě přes standardní konektor RJ45, přes který se zároveň i napájí díky PoE (Power over Ethernet) standardu 802.3af. Používá IPv4 a DHCP. Způsob konfigurace a použití, uživatelské rozhraní, možnost připojení mnoha teplotních čidel naráz a další vlastnosti jsou shodné s WiFi Teploměrem.

Výstupbez relé4 relé8 relé
Fotky
teprve se chystá
Napájenípo ethernetu přes PoE dle IEEE 802.3af, použijte PoE injektor nebo switch s PoE
Relé-střídavé napětí až 250 V/10 A, stejnosměrné až 30 V/5 A
Rozměry90 x 37 x 22 mm?100 x 93 x 28 mm
SpecifikaceProvozní teplota: 0 - 40 ℃, relativní vlhkost: 5 - 90 % nekondenzující

K Ethernet Teploměru jde připojit mnoho typů čidel pro měření teplot (i vysokých), vlhkosti a teploty, tlaku, světla nebo koncentrace CO2 Přehled čidel. Nově jde připojit i přijímač pro bezdrátová čidla.

Použití klasického stereo jack 3,5mm konektoru umožňuje jednoduše stavět sítě teplotních čidel pomocí běžně dostupných audio rozdvojek a prodlužek, jak popisuju v tomto dokumentu. Místo stereo jack konektoru je možné zvolit šroubovací konektor, pokud si chcete stavět síť sami z vlastních kabelů, spojených ideálně pájením.

Nabízím též zaheslovaný přístup na tento server, kam si můžete nechat posílat teplotní data a vykreslovat grafy vašich teplot, spolu s možností exportu dat pro další zpracování třeba v tabulkovém procesoru (Excel, Calc). Díky MQTT a brokeru na tomto serveru jde na dálku Ethernet Teploměr i ovládat, aniž byste doma museli mít veřejnou IP adresu.

Samozřejmostí je aplikace s widgetem na plochu zobrazujícím teploty v reálném čase pro smartphony, tablety a další zařízení s operačním systémem Android a Apple iOS.

V případě zájmu o Ethernet Teploměr se buďto poraďte o vhodné konfiguraci emailem na info@teploty.info, anebo když už to znáte, objednávejte v obchodě.